İstanbul’lu Altenatif Rock Müzik Grubu ”MODA” İlk Teklileri ‘‘Ahu Gözler’’le Tüm Dijital Platformlarda…

İstanbullu altenatif rock müzik grubu MODA, ilk teklileri ‘‘Ahu Gözler’’le tüm dijital platformlarda…

MODA., 2018 yılının son çeyreğinde Oğuzhan Aydemir (vokal, solo gitar), Baykal Çalgın (davul)  ve Binali Özdurmaz (bas gitar) tarafından İstanbul’da kuruldu.

2000’li yıllardan beri müzikle iç içe olan grup elemanlarından gitarist Oğuzhan Aydemir, 2011 yılında Baykal Çalgın’la birlikte yerli ve yabancı müzik yapan cover grupları ile Kadıköy ve Taksim çevresinde birçok mekânda sahne aldılar.

 

 

Sahne performanslarına olumlu tepkiler almaları sonucunda yeni bir grup oluşumu içerisine giren ikili, bas gitarda Binali Özdurmaz’ı da yanlarına alarak yeni kurdukları gruplarında, söz ve müzikleri Aydemir’e ait parçaların düzenlemeleri üzerinde çalışmalara başladılar.

 

Bu çalışmaların başlangıcı olarak gördükleri ilk teklileri için stüdyoya girip parçalarını kaydeden ve kliplerini çeken MODA grubu, çıkış parçaları ‘‘Ahu Gözler’’i Kınay Production etiketiyle rock müzik dinleyicisiyle buluşturdu. Şarkıya gösterilen ilgiden memnun olan grup  yılın yeni ve iddalı grupları arasında yerini aldı.

MODA grubu 2019 yılında müzik listelerinde dikkat çekecek ve ses getirecek yeni çalışmalarının kayıtlarını yakın bir zamanda müzik severlerle buluşturmaya devam edecek.