Apple Music 52 ülkede daha erişime açıldı.

Apple Music’in 60 milyon şarkılık arşivini, binlerce listesini ve dünyaca ünlü radyo istasyonu Beats 1’ı bundan sonra daha fazla insan keyifle dinleyebilecek. iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV, Mac, HomePod ve CarPlay için en iyi müzik servisi olan Apple Music, Android ve diğer cihazlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Eklenen 52 ülkedeki yeni Apple Music kullanıcıları, hediye edilen altı aylık ücretsiz deneme üyeliğinin yanı sıra editörlerin lokal olarak hazırladığı Africa Now, Afrobeats Hits, Ghana Bounce gibi özel listelerin de keyfini çıkarabilecek. Ünlü radyo istasyonumuz Beats 1 da bu haftadan itibaren 52 yeni ülkenin dışında yedi Orta Doğu ülkesinde daha (Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Lübnan, Ürdün, Mısır ve Bahreyn) yayın yapmaya başlıyor. Böylece Los Angeles, New York, Londra ve Nashville stüdyolarından yayılan bu kıtalararası müzik deneyimi, toplam 165 ülkeye ulaşıyor. Kullanıcılar dünya çapında müzik otoritelerine, trend belirleyicilere, Billie Eilish, Elton John, Pharrell, Virgil Abloh gibi dünyaca ünlü sanatçıların rehberlik ettiği radyo programlarına ve çok daha fazlasına erişebilecek.

 

Apple Music’in erişime açıldığı yeni ülkeler ve bölgeler:

Afrika: Angola, Benin, Cezayir, Çad, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Liberya, Madagaskar, Malavi, Mali, Moritanya, Mozambik, Naminya, Senegal, Seyşeller, Sierra Leone, Tanzanya, Tunus, Fas, Fildişi Sahili, Gabon, Kamerun, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Libya, Ruanda ve Zambiya

Asya-Pasifik: Bhutan, Maldivler ve Myanmar

Avrupa: Bosna-Hersek, Gürcistan, Hırvatistan, İzlanda, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan

Latin Amerika ve Karayipler: Bahamalar, Guyana, Jamaika, Montserrat, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Surinam, Turks ve Caicos Adaları ve Uruguay

Orta Doğu: Irak, Katar, Kuveyt ve Yemen

Okyanusya: Solomon Adaları, Tonga ve Vanuatu

 

Ayrıca dünyanın dört bir yanından daha da fazla müşteri Apple’ın diğer popüler servislerine erişebilecek. App Store, Apple Arcade, Apple Podcast’ler ve iCloud’a artık 20 ülkeden daha erişilebiliyor.