Begül Erhan Gitar Resitali Konseri İstanbul

Klasik gitarın başarılı ismi Begül Erhan, ‘’Anatolian Folk Songs’’ adlı albümünden ve repertuvarına kattığı yeni eserlerle 5 Nisan akşamı İstanbul Deniz Müzesinde…

Ankara’da doğan Begül Erhan gitar eğitiminin başlangıcından kısa bir süre sonra konserler vermeye başladı. Gitarist, Türkiye’nin bir çok yerinde solo olarak verdiği konserlerde, pek çok kişinin belki de ilk defa gitarla tanışmasına vesile oldu. Ulusal ve yerel yayın organlarında kültür- sanat programlarına katıldı ve klasik gitarla ilgili söyleşi ve performanslar sergiledi.

Avrupa’nın en prestijli konser salonlarından Viyana Konzerthaus ve hemen ardından İtalya’nın Sicilya adasında vermiş olduğu başarılı konserler ile de yurt dışı kariyerine adım atan genç müzisyen aynı zamanda dünyanın pek çok yerinde yapılan festivallerde ve özel konser organizasyonlarında performans sergilemeye devam etmektedir. Uluslararası alanda başarı gösteren birçok sanatçı ile de ortak çalışmalarda bulunarak konserler vermektedir.

Repertuvarında Rönesans dönemden günümüze, Latin bestecilerden Türkiye ezgilerine kadar uzanan geniş bir yelpazeden eserler bulunmaktadır.

İlk albümünü Ada Müzik etiketiyle Anadolu türkülerinden oluşan ‘Anatolian Folk Songs’ adı ile çıkartmıştır. Bu albüm aynı zamanda Türkiye’nin ilk kadın klasik gitar albümü olma özelliği taşımaktadır.